KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13589049

nr 1358 9049

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Blandteknik, Gouache / papper. Signerad, daterad 1980, bladets mått: 37x25 cm

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 2 november 2020
kl 19:24:11

29/10 20:41:39 1      1.600 kr
2/11 19:03:35 2      Vinnande bud

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare
Gouache