KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13589049
nr 1358 9049
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Blandteknik, Gouache / papper. Signerad, daterad 1980, bladets mått: 37x25 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:24:11
29/10 20:41:39
1.600 kr
2/11 19:03:35
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare
Gouache